Heljä Liukko-Sundström

(Finland, Född 1938)
Heljä Liukko-Sundström
(Finland, Född 1938)

HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, unik relief, signerad Heljä Liukko-Sundström 2015.

"Metsäjärvi sydämmessämme". ("Forest Lake in our hearts"). Höjd 36 cm. Bredd 29 cm.
This is a miniature of a larger work that was on display at the Embassy of Finland in Washington.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
380
4 283
397
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (21 bud)
2 feb 2020 20:15
380 EUR
8
2 feb 2020 20:14
360 EUR
2 feb 2020 20:13
340 EUR
8
2 feb 2020 20:13
320 EUR
2 feb 2020 20:13
300 EUR
8
2 feb 2020 20:13
290 EUR
2 feb 2020 20:12
264 EUR
2 feb 2020 20:12
244 EUR
2 feb 2020 20:10
224 EUR
2 feb 2020 20:10
204 EUR
2 feb 2020 20:10
191 EUR
2 feb 2020 20:10
181 EUR
2 feb 2020 20:09
171 EUR
2 feb 2020 20:09
161 EUR
2 feb 2020 20:09
151 EUR
2 feb 2020 20:09
141 EUR
2 feb 2020 20:08
131 EUR
2 feb 2020 20:07
121 EUR
2 feb 2020 20:07
120 EUR
2 feb 2020 20:04
110 EUR
28 jan 2020 19:34
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977