Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1204700
Heljä Liukko-Sundström
(Född 1938)
HeljÄ liukko-sundstrÖm, unika skulpturer, 2 st, keramik, signerade heljä liukko-sundström. 2005.

HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, unika skulpturer, 2 st, keramik, signerade Heljä Liukko-Sundström. 2005

"Sykkivät sydämmet". ('Beating hearts'). Längd 8-14 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
110
1 164
119
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (2 bud)
2 feb 19:56
110 EUR
2 feb 19:52
100 EUR