1145973
FAT, fajans. Delft, 1700-tal.
Fat, fajans. delft, 1700-tal.
Fat, fajans. delft, 1700-tal.
Fat, fajans. delft, 1700-tal.

Transitionimiterande dekor i underglasyrblått av figurer i landskapsmiljö. Diameter 25,3 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor, nagg, glasyrnagg, repor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 500 SEK