Glassköljare, pläter. Louis XVI-stil. 1800-tal.

Oval, på indragen fot med bandstavsdekor, parställda bockhuvuden med ringhängen, på livet räfflad dekor samt drivna akantusblad. Graverad crest. Längd 28 cm, höjd 19 cm.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK