Uppläggningsfat, 4 st, förgyllt silver 925/1000. Amerika 1900-tal.

Två djupa, med brodyrer, en rund bricka med genombrutet brätte, ett rektangulärt konturerat fat. Diameter 25-29 cm, fatet längd 27 cm. Total vikt 1 343 gram.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK