MATSERVIS, 55 delar, flintgods. "Skånska slott", Rörstrand.

12 assietter, 18,5 cm (nagg, tre med sprickor).
10 fat, 21 cm (2 med sprickor. Nagg).
11 tallrikar, 24,5 cm (nagg).
11 djupa tallrikar, 24,5 cm.
4 serveringsfat, längd 23-32,5 cm (smärre nagg).
4 serveringsskålfat, längd 23,5-26,5 cm (smärre nagg).
1 kanna, höjd 18 cm (nagg, sprickor).
1 såsbåt på fat, längd 21 cm.
1 äggkopp.

Slitage. Krackelyr. Fåtal med sprickor och nagg. Missfärgningar.

Utropspris
4 000 SEK