1224312
MATSERVIS, 101 delar, porslin. KPM, Berlin, 1900-talets första hälft.
Matservis, 101 delar, porslin. kpm, berlin, 1900-talets första hälft.

Guldkant Bestående av:
36 tallrikar, 25,5 cm.
18 fat, 21 cm.
17 djupa tallrikar, 24 cm. (1 med nagg).
18 assietter, 17,5 cm.
2 serveringsskålar, 21x21 cm.
2 skålfat, längd 20 cm.
2 serveringsfat, längd 40,5 cm.
2 serveringsfat, 30,5 cm.
2 såsbåtar, längd 26 cm.
1 serveringsfat, 31,5 cm.
1 terrin med lock, längd 26,5 cm.

Slitage. En med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
5 000 SEK