Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

SERVIS, 77 delar. Rosenthal, 1900-tal.

Bestående av; 18 middagstallrikar, diameter 25,5 cm (fyra med nagg), 16 förrättstallrikar, diameter 21 cm (en med nagg), 16 djupa tallrikar, diameter 17,5 cm (en med stjärnspricka), 18 assietter, diameter 17 cm, 7 ovala serveringsfat i olika storlekar, längd 24,5-38 cm, två skålar i olika storlekar, diameter 17-19 cm (en med lagad nagg).

Bruksslitage, sprickor, nagg. Ett lock som ej tillhör något objekt medföljer.

Utropspris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13