BESTICKUPPSÄTTNING, 78 delar, silver. Bl.a. Mema, Cohr, Lidköping samt Cohr, Danmark, 1900-talets andra hälft.

"Gammal Dansk". Bestående av:
12 gafflar, 714 gram, 19 cm.
12 skedar, 743 gram, 19,5 cm.
12 skedar, 539 gram, 17,3 cm.
12 knivar med rostfria blad, 800 gram.
12 gafflar, 564 gram, 17 cm.
12 knivar med rostfria blad, 669 gram, 18,5 cm.
4 smörknivar med rostfria blad, 124 gram, 15,5 cm.
2 salladsbestick med rostfria blad, 157 gram, 20,5 cm.

Vikt silver 2560 gram.
Totalvikt 4310 gram.

Slitage.

Utropspris
12 000 SEK