Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

CHANEL, väska, "Double flap bag", 2014

Grått quiltat lammskinn. Axelrem i form av kedja med tvinnat läderband. Märkt "CHANEL PARIS" på låset, "CHANEL" samt med logo. Numrerad (2014), äkthetskort medföljer. Fodrad i grått satintyg. Mått 30 x 20 x 10 cm.

I bra vintage skick. Visar vissa tecken på användning och slitage. Märken, repor eller veck kan vara synliga. Något nötta kanter. Läder och metalldelar kan uppvisa patina genom oxidering.

Utropspris
20 000 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13