Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Jordi Arkö

(Sverige, Född 1951)
Jordi Arkö
(Sverige, Född 1951)

JORDI ARKÖ, 1 KASETT, "Röde Orm", med ca 105 litografier, signerade.

Av Frans G Bengtsson med bilder av Jordi Arkö. Tryckt hos Grafiktryckarna, Nacka, utgiven av Galerie Aix, Stockholm. 48 x 33 cm.

Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
3 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13