COHR, BESTICKUPPSÄTTNING, 36 delar, silver, Danmark, 1900-talets mitt.

Sachsisk modell. Bestående av:
12 knivar med rostfria blad, 702 gram, 18,5 cm.
12 gafflar, 488 gram, 18 cm.
12 skedar, 507 gram, 18 cm.
Vikt silver 995 gram. Totalvikt 1697 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
7 000 SEK