Carl-Fredrik Reuterswärd och Yrjö Edelmann, numrerad 22/30, 2017

"Non violence" / "Wrap for Peace-Black", ur serien "Imagine a world in peace", skulptur, polyresin, stämplad "NVP 2014", längd 20 cm, höjd 15 cm. Utgiven av Non-Violence Project Foundation. Certifikat medföljer.

Utropspris
4 000 SEK
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89