Hjalmar Munsterhjelm

(Finland, 1840-1905)
Hjalmar Munsterhjelm
(Finland, 1840-1905)

HJALMAR MUNSTERHJELM, olja på pannå, signerad.

MÅNSKENSNATT. 32,5x43,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnär

Klubbat pris
7 000
79 310
7 303
Utropspris
6 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
15 mar 2020 20:24
7 000 EUR
15 mar 2020 20:21
6 800 EUR
15 mar 2020 20:21
6 800 EUR
15 mar 2020 20:18
6 600 EUR
15 mar 2020 19:45
6 400 EUR
15 mar 2020 19:45
6 200 EUR
15 mar 2020 19:45
6 000 EUR
15 mar 2020 19:44
5 700 EUR
15 mar 2020 19:44
5 500 EUR
15 mar 2020 19:01
5 100 EUR
12 mar 2020 7:16
4 900 EUR
9 mar 2020 12:22
4 700 EUR
8 mar 2020 17:05
4 500 EUR
8 mar 2020 9:30
4 000 EUR
7 mar 2020 10:35
3 000 EUR
6 mar 2020 10:25
2 500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377