Magnus Enckell

(Finland, 1870-1925)
Magnus Enckell
(Finland, 1870-1925)

MAGNUS ENCKELL, akvarell och blandteknik på papper, signerad och daterad 1921.

"Nedanför Imatra". 34,5x41,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
480
5 410
501
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (18 bud)
15 mar 2020 20:43
480 EUR
15 mar 2020 20:43
460 EUR
15 mar 2020 20:35
440 EUR
15 mar 2020 20:35
420 EUR
15 mar 2020 20:35
420 EUR
15 mar 2020 19:45
400 EUR
15 mar 2020 16:42
370 EUR
14 mar 2020 17:24
350 EUR
14 mar 2020 10:56
320 EUR
13 mar 2020 22:38
300 EUR
13 mar 2020 0:34
270 EUR
12 mar 2020 20:57
240 EUR
12 mar 2020 12:13
220 EUR
12 mar 2020 12:08
200 EUR
10 mar 2020 11:49
190 EUR
8 mar 2020 14:23
180 EUR
8 mar 2020 2:41
170 EUR
7 mar 2020 16:21
150 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377