Gabriel Engberg

(Finland, 1872-1953)
Gabriel Engberg
(Finland, 1872-1953)

GABRIEL ENGBERG, olja på duk, signerad och daterad 1989.

"Puro" (Bäck). 48x76 cm

Krackelyr. Smärre färgbortfall.

"Häme taiteilijoiden kuvaamana 1818-1940", Tammerfors konstmuseum 1979.

Klubbat pris
820
9 291
855
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (22 bud)
15 mar 2020 20:41
820 EUR
15 mar 2020 20:41
800 EUR
15 mar 2020 20:39
720 EUR
15 mar 2020 20:39
700 EUR
15 mar 2020 20:39
660 EUR
15 mar 2020 20:39
640 EUR
15 mar 2020 20:38
620 EUR
15 mar 2020 20:38
600 EUR
15 mar 2020 20:37
580 EUR
15 mar 2020 20:37
560 EUR
15 mar 2020 20:36
540 EUR
15 mar 2020 20:36
520 EUR
15 mar 2020 20:35
500 EUR
15 mar 2020 20:35
490 EUR
15 mar 2020 20:33
470 EUR
15 mar 2020 20:33
450 EUR
15 mar 2020 20:32
430 EUR
15 mar 2020 20:32
410 EUR
15 mar 2020 20:31
390 EUR
15 mar 2020 20:30
370 EUR
15 mar 2020 7:44
350 EUR
6 mar 2020 19:22
250 EUR