Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Eero Järnefelt

(Finland, 1863-1937)
Eero Järnefelt
(Finland, 1863-1937)

EERO JÄRNEFELT, mjukgrundetsning, signerad.

"Talvisia puita" (Vintriga träd). Plåtstorlek 24x15,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Heikki Malme; Eero Järnefelt taidegrafikkona, Eero Järnefeltin seura ry ja Ateneumin taidemuseo 2013, nro 60, kuva s.67.

Klubbat pris
710
7 285
825
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (15 bud)
15 mar 2020 20:22
710 EUR
8
15 mar 2020 20:13
690 EUR
15 mar 2020 20:13
680 EUR
15 mar 2020 19:56
670 EUR
15 mar 2020 19:56
650 EUR
15 mar 2020 15:25
620 EUR
15 mar 2020 15:24
600 EUR
15 mar 2020 15:24
600 EUR
14 mar 2020 6:29
540 EUR
14 mar 2020 0:35
520 EUR
13 mar 2020 11:39
500 EUR
7 mar 2020 20:41
480 EUR
6 mar 2020 21:47
460 EUR
6 mar 2020 21:26
400 EUR
6 mar 2020 15:56
50 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13