Madeleine Pyk – en samling F769

MÅLNINGAR, fyra stycken, akvarell på rispapper. Kina, 1900-tal.

Med motiv av eleganta mandarinfigurer i traditionell klädsel. Mått med ram 31x24 cm. Bildmått 18,5x13,3 cm.

Slitage, ej examinerad ur ram. Smärre revor, maskstungen och hål.

Utropspris
2 500 SEK