TESKEDAR, 10 st, förgyllt silver och cloisonnéemalj, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1899-1908.

Dekor i turkost, vitt, blått, rött, lila och grönt. Längd 11 cm, total vikt 176 gram.

Slitage.

Utropspris
8 000 SEK