FIGURINER, två stycken samt ASK med LOCK med infälld plakett. Kina, 1900-tal.

Skulpterad fenixfågel, höjd med träställ 20 cm. SKulpterad båt med träställ. Längd 13 cm. Ask med lock, höjd 6 cm.

Fågel med lagad vinge. Nagg. Båt små nagg.

Utropspris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13