FAT, två stycken, porslin. Japan, 1900-tal. Kutani.

Solfjärdersformade med dekor i grönt, aubergine, blått, gult och vitt av blommande körsbärsträd och fåglar. Mått 27x21,5x7,5 cm.

Krackelyr.

Utropspris
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13