Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

DEKORATIONSFRUKTER, ett parti, bl.a. sten så som nefrit, rosenkvarts. Kina, 1900-tal.

Skulpterade i form av druvklasar och frukter. Längd 14-34 cm.

Slitage, delar saknas, naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen.

Utropspris
250 EUR