ROCK, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.

Bråderad dekor mot cremefärgat siden. Slag, krage samt fåll broderat i blått. Fodrad med blått tyg. Rygglängd 114 cm.

Slitage, fläckar. Hål.

Utropspris
250 EUR