1223697
Carl-Harry Stålhane
(1920-1990)
Carl-harry stÅlhane, vas, rörstrand 1900-talets mitt.

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, Rörstrand 1900-talets mitt.

Stengods, spräcklig glasyr i blått och grönt, signerad R SWEDEN CHS SRH. Höjd 31 cm, diameter 6,2 cm.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
3 000 SEK