VÄGGVITRINSKÅP, körsbär, tillverkat av Staffan Lauters Carl Malmstens Verkstadsskola Stockholm 1980.

Stomme i körsbär. Indragen midja. Front med pardörr i glas. Längd 46 cm. Djup 15,5 cm. Höjd 60 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Olof Pira.

Utlånad till Nordiska Museet enligt etikett,

Utropspris
5 000 SEK