OLOF PIRA, matbord med hopfällbar underdel, ovalt, 1900-talets slut.

Stomme i furu. Vitbetsad. Skiva i oval form. Löstagbar underdel med grindar. Längd 209 cm. Bredd 109 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar. Kantskada på skivan.

Utropspris
4 000 SEK