FIGURINER, två stycken, porslin. Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.

Den ena fiskmånglerska, stämpelmärkt och numrerad 2233 och signerad H N. Höjd 22 cm.
Den andra fiskare, modell nr 2370. Höjd 20,5 cm.

Proveniens

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Utropspris
2 500 SEK