Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIN, 2 st, silver 800 resp 925. 1900-talets andra hälft.

Gravyr "Juventus F.C" resp lock med dekor av palats, invändig gravyr " La Federazione Italiana Giuoco Calcio al Precidente dell U.E.F.A. Lennart Johansson con amicizia e simpatica Comitato Esecutivo U.E.F.A. Roma 8-9 dicembre 1994". 18-20 cm. Vikt totalt 701 gram, inklusive träinredning.

Smärre slitage.

Proveniens

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02