FICKUR, 14K, med kedja, 50,5 mm

Fickur, vikt ca 85 gram.
Kedja ca 15 gram
ca 1900

Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.

Proveniens

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Utropspris
5 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23