PEDISTALER, ett par, , Empirestil, 1900-tal.

Förgyllda och bronserade, trä och pastelage. Dekor med vädurshuvuden, tripod, med klövfötter. Höjd 88 cm. Diameter bricka upptill 25 cm.

Skador, slitage, avslag. Dekordelar saknas. Fuktskador på plattor.

Utropspris
2 500 SEK