1190888
Alexander Roos
(Sverige, 1895-1973)
Alexander roos, olja på pannå, signerad a. roos.

ALEXANDER ROOS, olja på pannå, signerad A. Roos.

Vy över Karlberg, Stockholm. 30 x 41 cm.

Helhetsintrycket är gott, smärre åldersrelaterat slitage.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
15 000 SEK