1215092
Tora Vega Holmström
(1880-1967)
Tora vega holmstrÖm, olja på duk, signerad tvh.

TORA VEGA HOLMSTRÖM, olja på duk, signerad TVH.

"Chaterine Garcia (Sydfransk kvinna)". 55,5 x 47 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Proveniens

Professor Ragnar Josephson, Lund.

"Konst i svenska hem", band 11, upptagen sid 592under samling 1051: "Professor Ragnar Josephson, Kyrkogatan 17, Lund.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
82 000
7 852
8 743
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
10
24 maj 18:58
82 000 SEK
15
24 maj 18:58
80 000 SEK
10
24 maj 15:28
76 000 SEK
15
24 maj 15:28
74 000 SEK
10
24 maj 15:14
72 000 SEK