Lawrence Edward Kupferman, etsning och torrnål, signerad.
"Saratoga Springs Victorian", utförd 1940. Utgiven av the Associated American Artists, New York i en upplaga om 100 ex. 35 x 24,5 cm.
Ej examinerad ur ram.
Swann Galleries, New York.
Privat samling, inköpt av ovanstående år 2000.