1228332
Hans Hartung
(Tyskland, 1904-1989)
Hans hartung, färglitografi, 1949, signerad med blyerts och numrerad 41/100.

HANS HARTUNG, färglitografi, 1949, signerad med blyerts och numrerad 41/100.

"LO6". Pappersstorlek 35 x 23,5 cm.

Uppfäst längs övre marginal. Oramad. Gulnad.

Mason 47.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 96 74 02

Utropspris
8 000 SEK