Konst Modern svensk konst
1228923
Ragnar Sandberg
(Sverige, 1902-1972)
Ragnar sandberg, akvarell & gouache, signerad och daterad les sablettes 1937.

RAGNAR SANDBERG, akvarell & gouache, signerad och daterad Les Sablettes 1937.

Sjöman, Les Sablettes. I. 22 x 29 cm.

Ej examinerad ur ram, smärre färgbortfall.

Proveniens

Doktor Gustav Sköld, Sollebrunn.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
15 000 SEK