Konst Modern svensk konst
1236960
Albin Amelin
(1902-1975)
Albin amelin, olja på duk, signerad amelin och daterad 51.

ALBIN AMELIN, olja på duk, signerad Amelin och daterad 51.

Blomsterstilleben. 101 x 81 cm.

Färgbortfall. Krackelyr.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I202
Proveniens

Förvärvad direkt av konstnären.
Därefter i arv till nuvarande ägare.,

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 19 timmar
50 000
4 733
5 166
Utropspris
70 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 52 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
26 maj 17:50
50 000 SEK