1229566
Ken Lum
(Kanada, Född 1956)
Ken lum, olja på pannå signerad och daterad 1987 a tergo.

KEN LUM, olja på pannå signerad och daterad 1987 a tergo.

"Language Painting". 152 x 122 cm.

Slitage. Ytsmuts. Ett ställe med färgbortfall vid ett nagg mitt i målning.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500

Göteborgs konstmuseum, Göteborg, troligen "New York Now", 26 november – 29 januari 1988.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
25 000 SEK