1237347
Makode Linde
(Född 1981)
Makode linde, skulptur/sparbössa, "manike neko", signerad och daterad -19.

MAKODE LINDE, skulptur/sparbössa, "Manike Neko", signerad och daterad -19.

"Maneki neko". Bemålat lergods. Höjd 21 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
16 000
1 514
1 653
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
24 maj 19:56
16 000 SEK
8
24 maj 19:54
15 500 SEK
24 maj 19:54
15 000 SEK
8
24 maj 19:53
10 500 SEK
24 maj 19:53
10 000 SEK