GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1800-tal.

Sittande på hög klippformation, på vardera sida pidestal med vas respektive fågel. På träställ. Total höjd 30,5 cm.

Ej examinerad undertill. Skador.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

812. Isaac Grünewald, Sigrid, St Aubin.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
8 000 SEK