FÖREMÅL, fyra delar, porslin samt emalj. Kina, 1800 samt 1900-tal.

Bestånde av:
Skål, med motiv av figurer, längd 19,5 cm.
Skål, med motiv av tranar, diameter 17 cm.
Ett emaljfat, med motiv av figurer i palatsmiljö, diameter 28 cm.
1 vas, med motiv av figurer. Höjd 29 cm.

En med nagg och spricka. Emaljfat med skador. Slitage, krackelyr.

Utropspris
1 500 SEK