TEKANNA med LOCK, samt FAT, Tenn, sten samt porslin, Kina, 1800/1900-tal.

Fat, dekor i underglasyrblått samt rött, med motiv av påfågel i natur. Diameter 25 cm.

Tekanna med lock, sten, utvidgad pip med tennapplique. Längd 23,5 cm.

Tekanna med skador. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK