CABARET, nio delar, cloisonné. Kina, tidigt 1900-tal.

Polykromt bemålad, med motiv av fjärilar och växter. Diameter på mitten fatet 13,5 cm. Längd på fat 10 cm.

Smärre emaljskador. Smärre dekorbortfall, sprickor, krackelyr. Bucklor. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK