Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

ALVAR AALTO, bord, 81C, Artek, 1900-talets slut.

L-ben och skiva i lackad björk. Mått 75x75 cm. Höjd 56 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Smärre fläckar.

Formgivare

Klubbat pris
90
1 020
94
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (13 bud)
8
12 jul 2020 19:58
90 EUR
12 jul 2020 17:03
85 EUR
12 jul 2020 11:17
80 EUR
12 jul 2020 7:25
75 EUR
12 jul 2020 7:25
70 EUR
12 jul 2020 7:25
70 EUR
11 jul 2020 20:35
65 EUR
11 jul 2020 20:34
60 EUR
11 jul 2020 20:34
60 EUR
11 jul 2020 18:38
45 EUR
11 jul 2020 10:12
40 EUR
10 jul 2020 9:31
35 EUR
9 jul 2020 12:06
30 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård