ALVAR AALTO, bord 82A och 6 stolar modell 69, Artek 1900-talets senare hälft.

Bord: Längd 150 cm, bredd 85 cm, höjd 72 cm. Bär stämpel.
Stol: Bredd 44 cm, höjd 74 cm, sitthöjd 44 cm. Tre av stolarna stämplade.

Bordet har smärre slitage och repor. Stolarna slitage, märken och torrsprickor.

Klubbat pris
1 860
21 074
1 941
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (37 bud)
10
12 jul 2020 20:59
1 860 EUR
12 jul 2020 20:58
1 810 EUR
10
12 jul 2020 20:57
1 760 EUR
12 jul 2020 20:57
1 710 EUR
10
12 jul 2020 20:56
1 600 EUR
12 jul 2020 20:55
1 550 EUR
10
12 jul 2020 20:55
1 520 EUR
10
12 jul 2020 20:54
1 500 EUR
12 jul 2020 20:54
1 450 EUR
10
12 jul 2020 20:53
1 360 EUR
12 jul 2020 20:51
1 310 EUR
10
12 jul 2020 20:51
1 300 EUR
10
12 jul 2020 20:51
1 250 EUR
12 jul 2020 20:51
1 200 EUR
12 jul 2020 20:51
1 150 EUR
10
12 jul 2020 20:50
1 100 EUR
12 jul 2020 20:50
1 050 EUR
12 jul 2020 20:50
980 EUR
10
12 jul 2020 20:50
960 EUR
12 jul 2020 20:41
760 EUR
9
12 jul 2020 20:22
740 EUR
8
12 jul 2020 20:07
720 EUR
12 jul 2020 20:06
700 EUR
8
12 jul 2020 20:06
680 EUR
11 jul 2020 22:30
660 EUR
11 jul 2020 22:30
640 EUR
10 jul 2020 23:53
620 EUR
10 jul 2020 23:53
600 EUR
10 jul 2020 15:06
570 EUR
10 jul 2020 15:04
550 EUR
10 jul 2020 15:04
540 EUR
10 jul 2020 12:15
520 EUR
10 jul 2020 9:13
500 EUR
6 jul 2020 10:52
400 EUR
5 jul 2020 8:20
350 EUR
4 jul 2020 19:24
250 EUR
4 jul 2020 11:42
200 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård