1242471
AINO AALTO, SNAPSGLAS, 6 st, Karhula, samt FLASKA, möjligen Karhula, 1930-1940-tal.
Aino aalto, snapsglas, 6 st, karhula, samt flaska, möjligen karhula, 1930-1940-tal.

Målad dekor i vitt och rött. Glasens höjd ca 6 cm. Flaskans höjd ca 19,5 cm.

Bruksslitage. Flaskans träpropp saknas.

Slutpris
320
3 298
379
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (9 bud)
4 jul 11:13
320 EUR
4 jul 11:13
300 EUR
4 jul 11:12
280 EUR
4 jul 11:12
260 EUR
4 jul 11:11
240 EUR