Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, DRICKSGLAS, 12 st, Iittala 1900-talets slut.

Klart pressglas. Höjd ca 9 cm.

Bruksslitage.

Formgivare

Klubbat pris
85
958
89
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (13 bud)
9
12 jul 2020 20:09
85 EUR
8
12 jul 2020 20:09
80 EUR
8
9 jul 2020 0:42
78 EUR
9 jul 2020 0:42
73 EUR
5 jul 2020 21:50
60 EUR
5 jul 2020 14:35
55 EUR
4 jul 2020 14:17
50 EUR
4 jul 2020 14:17
50 EUR
4 jul 2020 13:43
45 EUR
3 jul 2020 22:23
40 EUR
3 jul 2020 22:23
40 EUR
3 jul 2020 21:08
35 EUR
3 jul 2020 20:30
30 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård