Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, takkrona, modell 1455, Taito 1930-tal.

Total höjd 90 cm. Diameter 53 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
520
5 444
591
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (14 bud)
6 sep 2020 20:53
520 EUR
6 sep 2020 20:53
500 EUR
6 sep 2020 20:53
500 EUR
6 sep 2020 18:53
440 EUR
6 sep 2020 18:13
420 EUR
6 sep 2020 18:13
400 EUR
6 sep 2020 18:13
400 EUR
6 sep 2020 18:11
380 EUR
6 sep 2020 18:11
360 EUR
6 sep 2020 18:07
340 EUR
6 sep 2020 18:04
320 EUR
3 sep 2020 10:38
300 EUR
3 sep 2020 10:04
220 EUR
29 aug 2020 12:12
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13