Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, takkrona, modell 1451, Taito 1930-tal.

Total höjd 94 cm. Diameter 46 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
490
5 130
556
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (17 bud)
6 sep 2020 20:30
490 EUR
6 sep 2020 20:30
470 EUR
6 sep 2020 20:29
450 EUR
6 sep 2020 20:29
430 EUR
6 sep 2020 20:27
410 EUR
6 sep 2020 20:27
390 EUR
6 sep 2020 20:25
370 EUR
6 sep 2020 20:08
350 EUR
6 sep 2020 20:08
340 EUR
6 sep 2020 20:07
330 EUR
6 sep 2020 20:07
310 EUR
6 sep 2020 19:54
290 EUR
6 sep 2020 19:52
270 EUR
6 sep 2020 19:51
250 EUR
6 sep 2020 19:38
140 EUR
6 sep 2020 19:29
120 EUR
29 aug 2020 16:40
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13