1236955
Tapio Wirkkala
(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala,  glasskulptur / vas, "tokio", signerad tapio wirkkala iittala -57.

TAPIO WIRKKALA, GLASSKULPTUR / VAS, "Tokio", signerad Tapio Wirkkala Iittala -57.

Klart, slipat glas, ångblåsningsmetod. Höjd 13 cm.

Obetydligt nagg. Repor.

Slutpris
280
2 903
332
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (5 bud)
16 aug 10:27
280 EUR
14 aug 22:01
260 EUR
12 aug 21:58
240 EUR
11 aug 20:08
220 EUR
7 aug 11:51
200 EUR