Aulis Leinonen & Tapio Wirkkala

(Finland)
(Finland)

TAPIO WIRKKALA, BRICKA, del av serveringsvagn 3980 av Aulis Leinonen och Tapio Wirkkala för Asko, formgiven 1959.

Ställyta i rytmfaner, laminerad björk. 50,5x42 cm.
Numrerad.

Rödmålade initialer på undersidan. Smärre åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
820
9 405
858
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (30 bud)
16 aug 2020 19:50
820 EUR
10
16 aug 2020 19:50
800 EUR
16 aug 2020 19:50
711 EUR
10
16 aug 2020 19:50
691 EUR
15 aug 2020 7:38
670 EUR
9
15 aug 2020 7:38
650 EUR
9
14 aug 2020 22:08
640 EUR
8
13 aug 2020 14:36
620 EUR
13 aug 2020 14:36
600 EUR
13 aug 2020 14:36
560 EUR
8
13 aug 2020 14:36
540 EUR
8 aug 2020 14:11
520 EUR
8 aug 2020 14:11
500 EUR
8 aug 2020 14:11
480 EUR
8 aug 2020 14:11
460 EUR
8 aug 2020 14:11
440 EUR
8 aug 2020 14:11
420 EUR
8 aug 2020 14:09
380 EUR
8 aug 2020 14:06
360 EUR
8 aug 2020 14:06
340 EUR
8 aug 2020 14:06
340 EUR
8 aug 2020 14:05
320 EUR
7 aug 2020 23:14
300 EUR
7 aug 2020 23:14
290 EUR
7 aug 2020 23:14
270 EUR
7 aug 2020 21:47
250 EUR
7 aug 2020 20:49
200 EUR
7 aug 2020 20:01
150 EUR
7 aug 2020 16:14
55 EUR
7 aug 2020 13:54
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492